ЕКОНОМИЈА

у пословно индустријском систему

Студијски програм ЕКОНОМИЈА У ПОСЛОВНО ИНДУСТРИЈСКОМ СИСТЕМУ је студијски програм основних струковних студија у трогодишњем трајању (180 ЕСПБ), АКРЕДИТОВАН 2017. године.

Концептом студијског програма ЕКОНОМИЈА У ПОСЛОВНО ИНДУСТРИЈСКОМ СИСТЕМУ (180 ЕСПБ) је предвиђен курикулум кога чини укупно 23 испита које студент мора да положи, од чега је обавезних предмета – 18, а изборних предмета - 5.

Студијским програмом је предвиђено да су сви предмети једносеместрални.

Завршетком студијског програма ЕКОНОМИЈА У ПОСЛОВНО ИНДУСТРИЈСКОМ СИСТЕМУ стиче се високо образовање на основним струковним студијама (180 ЕСПБ) и стручни назив – СТРУКОВНИ ЕКОНОМИСТА.

Семестара у току студија

Акредитовано високошколско образовање у трогодишњем трајању, реализовано на традиционалан начин.
Преглед предметаI година
Преглед предмета II година
Преглед предмета III година

Струковни економиста

Исходи и компетенције

Струковни економиста поседује теоријска и практична знања и вештине из ужих научних области економије, маркетинга, менаџмента и информатике за успешно обављање задатака унутар пословног система.

Свршеним студентима пружа се могућност запослења на радном месту економисте или самосталног референта у службама маркетинга, набавке, продаје, микроекономије, рачуноводства у пословно индустријским системима, јавним установама, банкама, осигуравајућим друштвима, као и малим и средњим предузећима.

Вишегодишње искуство показује да су наши свршени студенти, такође, оспособљени за покретање сопственог бизниса.

Испита које студент мора да положи

Обавезних предмета

Изборних предмета

ЕСПБ поена

Предупис за школску 2024/2025. годину је у току!

Пријавите се путем онлајн обрасца за упис на програм основних струковних студија Економија.